top of page

czw., 23 mar

|

Mleczarnia

SOLD OUT! - ShataQS | WEDA | Wrocław

Bilety dostępne tylko na kupbilecik.pl

SOLD OUT! - ShataQS | WEDA | Wrocław
SOLD OUT! - ShataQS | WEDA | Wrocław

Czas i lokalizacja

23 mar 2023, 19:00

Mleczarnia, Pawła Włodkowica 5, 50-072 Wrocław, Poland

O wydarzeniu

Kup bilet: https://bkb.pl/92308-44aa6

Kochani, zapraszamy do Klubokawiarni Mleczarnia na kameralny koncert kończący zimową trasę WEDA!

Po bardzo ciepłym przyjęciu najnowszej płyty WEDA, postanowiliśmy zagrać jeszcze jeden koncert w pięknej kameralnej przestrzeni Klubokawiarni Mleczarnia we Wrocławiu.

WEDA jest płytą, która zachęca do podążania za mądrościami wedyjskimi, które zapisane są w każdym z nas. Jest pękną kontynuacją opowieści zawartych na albumie “Fenix”. W najnowszych singlach “Woda” i “Przysłowianki” mocno podkreślona została wartość mądrości naszych ludów, energetyki rodu i jej przepływu. Poza utworami z nowej płyty usłyszymy również niezapomniane dźwięki z albumu “Fenix”.

Koncert we wrocławskiej Mleczarni będzie świetną okazją do spotkania z artystką i jej zespołem oraz wprowadzeniem do późniejszego jam session z udziałem muzyków z zespołu oraz wrocławskich artystów skupionych wokół muzyki terapeutycznej.

Zapowiada się wyjątkowy wieczór pełen wzruszeń, emocji i kojących rytmów.

Bilety: https://bkb.pl/92308-44aa6 Dzieci do 5 roku życia - wejście free.

Kontakt: shataqs.booking@gmail.com

WEDA to trzecia autorska płyta ShataQS, będąca opowieścią o głębokich podróżach w poszukiwaniu siebie pod warstwą swych postaci. Jest pięknym dopełnieniem ciepło przyjętego Fenix’a, który swą treścią mocno namawiał do podjęcia próby zrzucenia noszonych przez nas kostiumów i powrotu do bycia człowiekiem. Weda natomiast zaprasza słuchacza w jeszcze głębsze poszukiwania, sięgając czasem do ciemnych zakamarków własnej psychiki. To głębokie spojrzenie w swoje korzenie, w schematy rodowe, w szukanie przepływu i przywracanie wiedzy komórkowej. Konfrontowanie swoich cieni, szukanie i odkrywanie kobiecości, przebudzanie swojej dzikiej natury to jedne z wielu tematów poruszanych na płycie. Podobnie jak FENIX płyta WEDA napisana jest w języku polskim, w przyjaznym dla człowieka stroju A= 432Hz. Jej muzyczną podstawą są akustyczne brzmienia i kompozycje wrocławskiego gitarzysty i producenta Maćka Czemplika, który podobnie jak przy produkcji FENIX’a bardzo czule otulił treści WEDY swoimi aranżacjami. Wielką wartością na płycie są dodatkowe głosy wyjątkowych wokalistów: Michała Rudasia, o wyrazistej barwie i nietypowym słowiańsko-hinduskim zaśpiewie oraz Kasi „Pakosy” Pakowskiej, o ujmującym jasnym brzmieniu, znanej z wrocławskiej grupy „Kosy” złożonej z czterech pięknych głosów, połączonych w pieśniach z Dolnego Śląska, które także zagościły na płycie użyczając swojego brzmienia w utworze tytułowym „Weda”. Na kontrabasie gra wrocławski opowiadacz dźwiękiem i groovem Bartek Chojnacki, na perkusji Edward „Eddy” Poliński oraz Maciej Henel-Celis, a na instrumentach perkusjonalnych Tomas Celis Sanchez. Bardzo znaczącym gościem na płycie jest Leszek Możdżer, który swoim brzmieniem, wyczuciem i wyobraźnią muzyczną dopowiada treść kilku utworów dopełniając tym pięknie całą płytę.

„Jest to dla mnie bardzo ważna płyta, gdyż w pewnym sensie domyka ona moją kilkuletnią fenix’ową podróż. Kiedy człowiek życzy sobie zmiany, wszechświat organizuje wszelkie okoliczności by tych zmian dokonać. Od człowieka jednak zależy czy zauważy znaki, sygnały i będzie wystarczająco odważny by z nich skorzystać, gdyż zmiany nie bywają łatwe.” 𝐒𝐡𝐚𝐭𝐚𝐐𝐒

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page