Foto: Patrycja Pająk-Zielińska
“W mojej twórczości chcę przekazać trochę więcej prawdziwości niż to, co się obecnie sprzedaje ludziom. Piszę o tym co uważam, że jest nam obecnie potrzebne. Kilkuletnie życie na trzech bardzo odmiennych kulturowo kontynentach pozwoliło mi przekonać się, że pomimo tak dużej indywidualności każdego z nas i tak pięknej niejednakowości jesteśmy ze sobą bardzo połączeni. Wszyscy zdaje się posiadamy to samo źródło, z którego jako Człowiek wywodzimy się. Dlatego podobnie odczuwamy i wyczuwamy się wzajemnie, a większość konfliktów, z jakimi się zmagamy jest najzwyklej tworami naszych umysłów, naszego zagubienia i braku kontaktu z samym sobą. Kiedy piszę, skupiam się właśnie na próbie rozróżniania tych wszystkich elementów, na człowieku - bez względu na jego powierzchowność, pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie, na zrozumieniu konfliktu pomiędzy "Ja" a "Ego". Muzycznie także jest bardzo różnorodnie stylowo. Nie wiem do jakiej kategori można podpiąć moją muzykę. Utwory powstają według emocji, zmian i procesów, jakie przechodzę, a te mają wiele brzmień i nigdy nie wiadomo gdzie Cię zaprowadzą.“
ShataQS - to artystka, której korzenie muzyczne rozwijały się nie tylko w Polsce, ale i w Azji oraz w mieście Nowy York. Działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych. Jest absolwentką Dzierżoniowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej
I st. im. Wojciecha Kilara w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. W 2001 roku wygrała finał popularnego telewizyjnego programu „Szansa na sukces” w Sali Kongresowej w repertuarze Edyty Gepert. Następnie po spróbowaniu swoich sił jako aktorka i tancerka teatru muzycznego Buffo w Warszawie oraz teatru VivaArt w Pałacu Kultury i produkcji spektaklu „Złe Zachowanie” pod kierownictwem Andrzeja Strzeleckiego wyjechała z kraju w celu szukania własnej drogi artystycznej oraz duchowej. Po powrocie w 2013 roku przywożąc ze sobą pierwszy swój krążek EP „The Colors I Know”, wygrała szóstą edycję muzycznego programu telewizyjnego „Must Be The Music” po którym wydała swoją pierwszą autorską płytę “Mr.Mankind”. Według krytyków swoim niekomercyjnym utworem „Die Free” ShataQS wraz z siedmioosobowym składem „złamała system”, a oryginalnością, spójnością formy i świadomością muzyczną rzuciła na kolana zarówno jurorów jak i publiczność.
W 2015 r. odchodząc tymczasowo od sceny rozpoczęła budowę własnej samowystarczalnej przestrzeni i miejsca działań twórczych oraz pracę nad świadomością dźwięku, jego wpływu na organizm i umysł ludzki, co stało się inspiracją do napisania płyty „Fenix” w częstotliwości 432hz i powrotu na scenę muzyczną w 2019 r. z całkiem nową energią. Płyta Fenix szybko trafiła do serc szerokiej liczby odbiorców w Polsce oraz poza jej granicami. Recenzja treści utworów płyty “Fenix” poety i krytyka literackiego Arkadiusza Frani została oplublikowaną w Roczniku “Piosenki” Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a utwór “Światło” trafił na składankę Radia Ram “Ram Caffee vol.14”. W styczniu 2023r. ukazała się kolejna płyta o nazwie "WEDA" nawiązująca do filozofii starych ludów z czasów wedyjskich , która pięknie dopełnia rozpoczętą na płycie Fenix opowieść.