top of page
ret-2986.jpg

“W mojej twórczości  chcę przekazać trochę więcej prawdziwości niż to, co się obecnie sprzedaje ludziom. Piszę o tym co uważam, że jest nam obecnie potrzebne. Kilkuletnie życie na trzech bardzo odmiennych kulturowo kontynentach pozwoliło mi przekonać się, że pomimo tak dużej indywidualności każdego z nas i tak pięknej niejednakowości jesteśmy ze sobą bardzo połączeni. Wszyscy zdaje się posiadamy to samo źródło, z którego jako Człowiek wywodzimy się. Dlatego podobnie odczuwamy i wyczuwamy się wzajemnie, a większość konfliktów, z jakimi się zmagamy jest najzwyklej tworami naszych umysłów, naszego zagubienia i braku kontaktu z samym sobą. Kiedy piszę, skupiam się właśnie na próbie rozróżniania tych wszystkich elementów, na człowieku - bez względu na jego powierzchowność, pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie, na zrozumieniu konfliktu pomiędzy "Ja" a "Ego". Muzycznie także jest bardzo różnorodnie stylowo. Nie wiem do jakiej kategori można podpiąć moją muzykę. Utwory powstają według emocji, zmian i procesów, jakie przechodzę, a te mają wiele brzmień i nigdy nie wiadomo gdzie Cię zaprowadzą.“

ShataQS -  to artystka, której korzenie muzyczne rozwijały się nie tylko w Polsce, ale i w Azji oraz w mieście Nowy York. Od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, poszczycić się może solidną kolekcją osiągnięć artystycznych, w tym współpracą z kilkoma wybitnymi artystami scen międzynarodowych, jak Shaila Jordan czy Iwawo Furusawa, produkcji musicalowych off i on Broadway w NY czy „Tribute to Michael Jackson” z udziałem braci króla POP Jackson5, Macy Gray czy Judith Hill na Tokijskim Stadionie Jojogi w Japoni. Jest absolwentką Dzierżoniowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. W 2001 roku wygrała finał popularnego telewizyjnego programu „Szansa na sukces” w Sali Kongresowej w repertuarze Edyty Gepert. Następnie po spróbowaniu swoich sił jako aktorka i tancerka teatru muzycznego  Buffo w Warszawie oraz teatru VivaArt w Pałacu Kultury i produkcji spektaklu „Złe Zachowanie” pod kierownictwem Andrzeja Strzeleckiego wyjechała z kraju w celu szukania własnej drogi artystycznej oraz duchowej. Po powrocie w  2013 roku przywożąc ze sobą pierwszy swój krążek EP  „The Colors I Know”, wygrała  szóstą edycję   muzycznego programu telewizyjnego „Must Be The Music” po którym    wydała swoją  pierwszą autorską  płytę “Mr.Mankind”. Według krytyków swoim niekomercyjnym utworem „Die Free” ShataQS wraz z siedmioosobowym składem „złamała system”, a oryginalnością, spójnością formy i świadomością muzyczną rzuciła na kolana zarówno jurorów jak i publiczność. Jest zdobywcą trzeciego miejsca oraz nagrody za najlepszy wokal na międzynarodowym festiwalu Taubertal Open Air Emergenza 2014 w Niemczech. Jest też jedną z trzech finalistów eliminacji do 20. Przystanku Woodstock 2014, co w rezultacie dało jej zespołowi bilet na dużą scenę Woodstock’u w pierwszy dzień festiwalu 2014 r.


W 2015 r. odchodząc tymczasowo od sceny rozpoczęła budowę własnej samowystarczalnej przestrzeni i miejsca działań twórczych “Harmonia” w Kotlinie Kłodzkiej oraz pracę nad świadomością dźwięku i jego wpływu na organizm i umysł ludzki, co stało się inspiracją do napisania płyty „Fenix” w częstotliwości 432hz i powrotu na scenę muzyczną w 2019 r. z całkiem nową energią. Płyta Fenix szybko  trafiła do serc szerokiej liczby odbiorców w  Polsce oraz poza jej granicami. Recenzja treści utwórów płyty “Fenix”  poety i krytyka literackiego Arkadiusza Frani została oplublikowana w  Roczniku “Piosenki” Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a utwór “Światło” trafił na składankę Radia Ram “Ram Caffee vol.14”.

bottom of page