top of page

WEDA

WEDA to trzecia autorska płyta ShataQS, będąca opowieścią o głębokich podróżach w poszukiwaniu siebie pod warstwą swych postaci. To spojrzenie w swoje korzenie, w schematy rodowe, w szukanie przepływu i przywracanie wiedzy komórkowej. Konfrontowanie swoich cieni, szukanie i odkrywanie kobiecości, przebudzanie swojej dzikiej natury to jedne z wielu tematów poruszanych na płycie. Podobnie jak FENIX płyta WEDA napisana jest w języku polskim, w przyjaznym dla człowieka stroju A= 432Hz. Podstawą są akustyczne brzmienia przy współpracy z  wrocławskim gitarzystą i kompozytorem Maćkiem Czemplikiem. Wielką wartością na płycie są dodatkowe głosy wyjątkowych wokalistów: Michała Rudasia oraz Kasi „Pakosy" Pakowskiej. Na kontrabasie  gra Bartek Chojnacki, na perkusji Edward „Eddy" Poliński oraz Maciej Henel-Celis, a na instrumentach perkusjonalnych Tomas Celis Sanchez. Płytę dopełnia gościnnie Leszek Możdżer.


„Jest to dla mnie bardzo ważna płyta gdyż w pewnym sensie domyka ona moją kilkuletnią fenix'ową podróż. Kiedy człowiek życzy sobie zmiany, wszechświat organizuje wszelkie okoliczności by tych zmian dokonać. Od człowieka jednak zależy czy zauważy znaki, sygnały i będzie wystarczająco odważny by z nich skorzystać, gdyż zmiany nie bywają łatwe."

FENIX

Fenix to druga autorska płyta ShataQS opowiadająca o przemianach, o budowaniu własnej rzeczywistości, a przede wszystkim odkrywaniu siebie . W całości nagrana jest w języku polskim w przyjaznym dla człowieka stroju 432Hz, przy użyciu instrumentów akustycznych, okraszona ciekawymi transowymi rytmami oraz elementami etnicznymi. Współtworzyli ją wrocławski gitarzysta, kompozytor oraz producent Maciek Czemplik, perkusjonista i aranżer o południowych korzeniach Eddy oraz wrocławski kontrabasista Bartek Chojnacki. Dzięki połączeniu tych kilku unikatowych energii muzycznych, płyta posiada wyjątkowe brzmienie.

„Fenix" to szereg zdarzeń które raz po raz szarpały mym sercem

nie pozwalając mi tym samym tkwić w jednym miejscu.
To potężny proces  niosący ze sobą ogromne zmiany.

Nie wiem czy jest to odrodzenie, ale wiem, że jest to mocne oczyszczenie. Dzielę się więc tym co umiałam zapisać.QS 

  • https://open.spotify.com/album/4ETkgpuCvwleY97nfkK3MR
  • https://www.youtube.com/watch?v=amtL5RMCPmU&list=PLypPGAKLRZ2WD9JYniVtxvC5o26TTE_dI&index=2
booklet_120x120_DR-po-korekcie-jasne.jpg
2.jpg

MR. MANKIND

Mr.ManKind  to pierwszy  pełny  album ShataQS , który ujrzał światło dzienne w Marcu 2015 roku  dzięki  wrocławskiej niezależnej wytwórni muzycznej  Lou&Rocked Boys przy współpracy z wrocławskim producentem muzycznym Łukaszem Damrychem, kilkukrotnym zdobywcą Grammy Awards  Amerykańskim producentem  James Bonzai Caruso oraz gościem Dammy Bolarin.

Krążek łączy  w  sobie kilka gatunków  muzycznych takich jak funk, reagge,  soul z  elementami  elektroniki.   Tematyka płyty skupia się na człowieku jako zagubiona jednostka w świecie systemu.

"Jest to moje własne doświadczenie, własnej wewnętrznej walki pomiędzy moim Ja a moim Ego. Proces próby rozumienia dwóch skrajnych energii istniejących we mnie, których konflikt manifestuje się w rzeczywistości mnie otaczającej  każdego dnia jak lustrzane odbicie"....QS

  • https://open.spotify.com/album/08tqm6elWAyluzu4H0W4es
  • https://www.youtube.com/watch?v=lgu8vXVCEYk&list=PLCbIdcuda1YLcf4yi_aVp_aZTNGH_zOZP

THE COLORS I KNOW

"The Colors I Know" to mini album EP, który  powstał w NY lecz nagrany  w Polsce w 2010 roku w studio Rolling Tapes w Srebrnej Górze  przy współpracy z Łukaszem Damrychem oraz  amerykańskim  producentem muzycznym  i  gościem na płycie Jordan  Battiste. 
To pierwszy autorski materiał ShataQS, który w 2011 roku miała możliwość zaprezentować w Filharmonii Bunkamura w Shibuya Tokyo w Japoni podczas jubileuszu światowej sławy skrzypka Iwao Furusawa.

 

Płyta EP została cyfrowo wydana w Polsce przez niewielką niezależną wytwórnie muzyczną w 2013 roku  lecz z powodu rozwiązania umowy wydawniczej została ona wycofana ze sprzedaży tuż po jej wydaniu.
Ponowne wydana została 10 lat później 01.09.2023r.

plyta1.jpeg
bottom of page