top of page

sob., 08 lip

|

Świeradów-Zdrój

ShataQS kwartet / Świeradów Zdrój / Biorezydencja

Link do sprzedaży: https://kbq.pl/96913

ShataQS kwartet / Świeradów Zdrój / Biorezydencja
ShataQS kwartet / Świeradów Zdrój / Biorezydencja

Czas i lokalizacja

08 lip 2023, 19:00

Świeradów-Zdrój, Główna 12, 59-850 Świeradów-Zdrój, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy do Świeradowa Zdrój na kameralny koncert w pięknym ogrodzie BioRezydencji.

Plenerowy  koncert u podnóża gór izerskich będzie świetną okazją do ponownej  podróży poprzez dźwięki z płyty WEDA oraz FENIX w całkiem nowej  odsłonie.  

ShataQS wystąpi w kwartecie, w składzie:

Maciek Czemplik -  gitara 

Bartek Chojnacki - kontrabas 

Sławek Berny - instrumenty perkusyjne

WEDA jest płytą, która zachęca do podążania za mądrościami wedyjskimi,  które zapisane są w każdym z nas. Jest pękną kontynuacją opowieści  zawartych na albumie “Fenix”. W najnowszych singlach “Woda” i  “Przysłowianki” mocno podkreślona została wartość mądrości naszych  ludów, energetyki rodu i jej przepływu. Poza utworami z nowej płyty  usłyszymy również niezapomniane dźwięki z albumu “Fenix”.

„Jest  to dla mnie bardzo ważna płyta, gdyż w pewnym sensie domyka ona moją  kilkuletnią fenix’ową podróż. Kiedy człowiek życzy sobie zmiany,  wszechświat organizuje wszelkie okoliczności by tych zmian dokonać. Od  człowieka jednak zależy czy zauważy znaki, sygnały i będzie  wystarczająco odważny by z nich skorzystać, gdyż zmiany nie bywają  łatwe.” 𝐒𝐡𝐚𝐭𝐚𝐐𝐒

Zabierzcie se sobą przyjaciół, kocyki i maty:)  Zapowiada się wyjątkowy wieczór pełen wzruszeń, emocji i kojących rytmów przy zachodzie słońca!

BioRezydencja

 Adres: Główna 12, 59-850 Świeradów-Zdrój Godzina otwarcia drzwi: 18:00 Rozpoczęcie koncertu: 19:00 Bilety: 90 zł / 100 zł w dniu koncertu Link do sprzedaży: https://kbq.pl/96913 Dzieci do 5 roku życia - wejście free Kontakt: shataqs.booking@gmail.com 

 Strona: www.ShataQS.com / www.facebook.com/ShataQS

ShataQS - "Przysłowianki" https://youtu.be/DKC9c5Emvi0 

ShataQs - "Wilczyca" https://youtu.be/ITbp4LhqCeQ 

ShataQS - "Światło" https://youtu.be/62QavrMmGGo 

ShataQS - "Motyl" https://www.youtube.com/watch?v=cIOi_N_kWYM

WEDA  to trzecia autorska płyta ShataQS, będąca opowieścią o głębokich  podróżach w poszukiwaniu siebie pod warstwą swych postaci. Jest pięknym  dopełnieniem ciepło przyjętego Fenix’a, który swą treścią mocno namawiał  do podjęcia próby zrzucenia noszonych przez nas kostiumów i powrotu do  bycia człowiekiem. Weda natomiast zaprasza słuchacza w jeszcze głębsze  poszukiwania, sięgając czasem do ciemnych zakamarków własnej psychiki.  To głębokie spojrzenie w swoje korzenie, w schematy rodowe, w szukanie  przepływu i przywracanie wiedzy komórkowej. Konfrontowanie swoich cieni,  szukanie i odkrywanie kobiecości, przebudzanie swojej dzikiej natury to  jedne z wielu tematów poruszanych na płycie. Podobnie jak FENIX płyta  WEDA napisana jest w języku polskim, w przyjaznym dla człowieka stroju  A= 432Hz. Jej muzyczną podstawą są akustyczne brzmienia i kompozycje  wrocławskiego gitarzysty i producenta Maćka Czemplika, który podobnie  jak przy produkcji FENIX’a bardzo czule otulił treści WEDY swoimi  aranżacjami. Wielką wartością na płycie są dodatkowe głosy wyjątkowych  wokalistów: Michała Rudasia, o wyrazistej barwie i nietypowym  słowiańsko-hinduskim zaśpiewie oraz Kasi „Pakosy” Pakowskiej, o  ujmującym jasnym brzmieniu, znanej z wrocławskiej grupy „Kosy” złożonej z  czterech pięknych głosów, połączonych w pieśniach z Dolnego Śląska,  które także zagościły na płycie użyczając swojego brzmienia w utworze  tytułowym „Weda”. Na kontrabasie gra wrocławski opowiadacz dźwiękiem i  groovem Bartek Chojnacki, na perkusji Edward „Eddy” Poliński oraz Maciej  Henel-Celis, a na instrumentach perkusjonalnych Tomas Celis Sanchez.  Bardzo znaczącym gościem na płycie jest Leszek Możdżer, który swoim  brzmieniem, wyczuciem i wyobraźnią muzyczną dopowiada treść kilku  utworów dopełniając tym pięknie całą płytę.

Pokaż mniej

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page